Používáme základní cookies z Vašeho prohlížeče. Pokud budete nadále prohlížet tyto stránky, předpokládáme, že s použitím cookies souhlasíte.

Blog

Jsou cykloopatření opravdu tak drahá? Mají za cíl omezovat automobilovou dopravu? Jaký je poměr cyklistů a aut v Praze a kolik vlastně cyklistů vyráží denně do ulic? Jsou cyklisté nebezpeční sobě i ostatním? Pojďme se na tato tvrzení podívat s chladnou hlavou.

Co řidičům nejvíc vadí na cyklistech a mají pravdu.

Jezdím na kole i autem. A tak to má většina z nás. Jsou věci, které jako cyklista nedělám, protože vím, jaké to je z pohledu řidiče. Pojďme se podívat na ty nejvíc nebezpečné prohřešky cyklistů a sáhnout si do svědomí.

České filmy a jízdní kola ve vedlejší roli

Jízdní kolo si zahrálo vedlejší roli v nejednom českém filmu. Zde je výběr našich nejoblíbenějších. 

Recenze Sturmey Archer S2 a S2C Kickshift

Přemýšlíte o téhle vychytávce? Něco jsem najezdil jak na variantě S2C s torpédem tak na volnoběžné variantě S2 a zde jsou mé dojmy.

Rozhovor s Miroslavem Pekem

Miroslav Pek je celkem významnou ale pro mnohé málo známou postavou české cyklistiky. Začínal závodit v 70 tých letech za KOVO, pak byl v DUKLE, jezdil dráhu, cyklokros, horská kola, sjezd a jezdí pořád dál. Přečtěte si rozhovor s člověkem, který spoluvytvářel historii českého cyklistického sportu.